Witamy na stronie internetowej
SM Prądnik Czerwony !
Zaufaj doświadczeniu!
Mamy go ponad 25 lat !
SM Prądnik Czerwony...
...Zmieniajmy razem Kraków
Czy w Twoim bloku
działa już Rada Mieszkańców?

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Prądnik Czerwony"

Osiedle Prądnik Czerwony zlokalizowane jest w szczególnie atrakcyjnym rejonie Krakowa, w dzielnicy III - Śródmieście, w sąsiedztwie Centrum Handlowego "Krokus", Parku Wodnego, Marketu OBI i Multikina. Posiada dogodne połączenie komunikacyjne z wszystkimi rejonami Krakowa.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Prądnik Czerwony” powstała w 1991 roku w wyniku podziału Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota”. Spółdzielnia jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nr KRS 0000146043.

Tereny Spółdzielni Mieszkaniowej „Prądnik Czerwony” leżą na obszarze dawnej wsi Prądnik Czerwony, która w całości została włączona do Krakowa w 1941 roku. Położona jest w północnej części Krakowa, zaledwie 7 km od centrum miasta, pomiędzy ulicami: Łepkowskiego, Powstańców, Strzelców, Kwartową, Dobrego Pasterza i Promienistych.

Organem sprawującym nadzór i kontrolę nad działalnością Spółdzielni jest Rada Nadzorcza. Działalnością Spółdzielni Mieszkaniowej kieruje trzyosobowy Zarząd.

Teren Spółdzielni Mieszkaniowej „Prądnik Czerwony” obejmuje obszar o powierzchni 47,4522 ha. Na tym terenie usytuowanych jest 71 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w których znajduje się 3690 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 187 908,71 m2 oraz 418 garaży o łącznej  powierzchni użytkowej 6 747,04 m2.

Oprócz zabudowy mieszkalnej znajdują się tutaj właściwie wszystkie inne placówki niezbędne do wypełnienia dodatkowych funkcji na obszarze zamieszkania. Placówkami tymi są : przedszkola, żłobek, szkoła podstawowa, gimnazjum, ośrodek zdrowia, dwie parafie rzymsko-katolickie, Bank PKO BP oraz Poczta Polska.

Sklepy spożywcze oraz punkty usługowe różnych branż zlokalizowane są w pawilonach handlowo-usługowych.

Na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Prądnik Czerwony” znajduje się również Czerwonoprądnicki Dom Kultury, Śródmiejska Biblioteka Publiczna oraz inne instytucje kulturalne.

Funkcje sportowe i rekreacyjne realizowane są przez liczne boiska, siłownie na powietrzu, korty tenisowe, halę sportową oraz  kluby fitness.

Wszyscy miłośnicy i pasjonaci  jazdy konnej znajdą coś dla siebie na terenie Polsadu.Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta

Sprawdź historię płatności.

Strefa mieszkańca

Sprawdź protokoły z posiedzeń.